close

2. Przetworniki ciśnienia i presostaty elektroniczne – nowości w ofercie Danfoss

JUMO -
  1. System automatyki mTRON T; know-how JUMO w postaci nowoczesnej

Janusz Petrykowski
Wiceprezes Zarządu

I-szy dzień Konferencji – 21 maja 2013 r. (wtorek)
 

Konferencja rozpoczęła się o godzinie 11:00.
Konferencję prowadził Pan Andrzej Turak – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Techniczny firmy SKAMER-ACM.

Po krótkim powitaniu wszystkich uczestników, przedstawieniu organizatorów i kilku informacjach organizacyjnych rozpoczęła się tzw część naukowa.
 

ABB

VLT OGD  w wykonaniu higienicznym.


PEPPERL+FUCHS

Drugą  gwiazdą wieczoru jest Kaya i towarzyszący jej zwycięzca drugiej edycji programu „Mam Talent” Marcin Wyrostek. Wszyscy zgromadzeni na sali mogli usłyszeć m.in. takie przeboje jak: „100 lat młodej parze”, „Śpij kochany śpij” i „Byłam różą”. Kolorytu występu dodawała podziwiana przez wszystkich gra Marcina Wyrostka na akordeonie.

EATON Electric

„Minimalizacja zniekształceń prądu wprowadzonych przez przekładnik prądowy”
Pan profesor swoją prelekcję rozpoczął rysem historycznym, a mianowicie przypomniał, że przekładniki prądowe opatentowane zostały przez Sebastiana Ferrantiego ponad 130 lat temu. Zwrócił uwagę słuchaczy na problem dokładności pomiaru prądu wtórnego metodami cyfrowymi: Standardem jest próbkowanie przebiegu i wyliczenie wartości skutecznej, średniej wyprostowanej, międzyszczytowej, współczynnika THD na podstawie tych próbek. Ten proces może być bardzo dokładny. Czy zatem pomiar prądu pierwotnego może być dokładny, jeżeli próbkuje się prąd wtórny dodatkowo odkształcony, a odkształcenie to nie jest znane??Pracownicy Politechniki Śląskiej opracowali autorską metodę: zminimalizowanie zniekształceń wprowadzanych przez rdzeń przekładnika ma polegać nie na idealizacji parametrów rdzenia, ale na opracowaniu algorytmu przetwarzania próbek przebiegu, przy wykorzystaniu parametrów przekładnika znanych z tabliczki znamionowej oraz z pomiarów przekładnika możliwych do wykonania bez ingerencji w jego wnętrze. W dalszej części pan profesor rozwinął temat przedstawiając cały proces obliczeń i zaprezentował wyniki badań. Wnioski są bardzo zadawalające i potwierdzające fakt, że metoda opracowana przez Politechnikę Śląską jest skuteczna i może być stosowana do przekładników zarówno nowoprojektowanych jak i już będących w eksploatacji

 Pan Profesor w swoim referacie odpowiedział na pytanie czy można rozdzielić diagnostykę procesu od diagnostyki torów pomiarowych, jaka jest rola sensorów wirtualnych oraz jak zaprojektować zbiór pomiarów dla potrzeb diagnostyki on-line? Na przykładzie katastrofy w Anglii w 2005, gdzie awaria czujnika poziomu była przyczyną największego pożaru w Europie - podkreślił rolę diagnostyki. Analizując różne układy pan profesor wystosował tezę, że optymalnym rozwiązaniem jest system diagnostyczny, w którym wykorzystywane są sensory pojedynczych uszkodzeń. W dalszej części poruszane były kluczowe dla bezpieczeństwa pomiary korozji rurociągów, detektory wycieków, detektory gazów wybuchowych, palnych i toksycznych. Pan profesor podsumował swój wykład ważną konkluzją: pomiary są podstawą diagnostyki urządzeń i procesów realizowanej w sposób automatyczny.

Tytuł prelekcji prof. Jana Macieja Kościelnego z Politechniki Warszawskiej to
 

 

"Roboty dla potrzeb chirurgii."
Zbliża się c
zas robotów, które będą nam towarzyszyły w domach. Wcześniej pojawią się roboty przeznaczone do prac biurowych i inteligentnej rozrywki. Warto zadać sobie pytanie czy jest miejsce dla robota w szpitalach. Na pewno tak na przykład w roli informatora lub jako środek transportu. Okazuje się, że chirurgia,spośród wszystkich działów medycyny jest niewątpliwie najbardziej frapująca dla zastosowania robotów. W szczególności roboty medyczne stają się coraz ważniejszą dziedziną techniki i coraz ważniejszym narzędziem medycyny. Dzięki zastosowaniu robota chirurgicznego zyskujemy znacznie mniejsze okaleczenie pacjenta, mniejsze zmęczenie chirurga i większą precyzję przeprowadzanych zabiegów. Pan profesor zaprezentował kilka praktycznych rozwiązań w zakresie robotów chirurgicznych, z wyróżnieniem rozwiązań opracowanych przez AGH Kraków i Politechnikę Łódzką. W tym miejscu warto wspomnieć, że pierwszego robota, zaprojektował Leonardo da Vinci. Robot chirurgiczny przechodzi zwykle gruntowne testy zanim zostanie użyty w prawdziwej operacji. Również lekarze przechodzą odpowiedni trening. W sferze zastosowań praktycznych dominuje obecnie robot da Vinci firmy Intuitive Surgical. Obecnie na świecie pracuje ponad 2,5 tysiąca robotów da Vinci, z czego w Europie ponad 350. W Polsce od grudnia 2010 roku obecnie jest tylko jeden robot da Vinci w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Do dzisiaj wykonano z jego użyciem zaledwie 68 operacji. Prawdą jest nadal to, że podczas operacji życie i zdrowie pacjenta są w rękach chirurga, które coraz częściej trzymają manipulator sterujący robota.

Z równie wielkim zaciekawieniem uczestnicy konferencji słuchają pozostałych wystąpień przedstawicieli ze „świata nauki” :

Tytuł prelekcji prof. Leszka  Trybusa z Politechniki Rzeszowskiej to

„ Porównanie prototypu sterownika  FPGA z klasycznymi sterownikami PLC".

Tomasz Michalski
Dyrektor FA

 
JUMO

Marek Tabaka
Key Investment Manager

W dniach 21 – 22 maja 2013 r.  w Hotelu Perła Południa w Rytrze k/Nowego Sącza odbyła się  po raz siedemnasty  Konferencja Automatyków.

Patronat nad  XVII Konferencją Automatyków objął tradycyjnie prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz – były Rektor AGH, aktualnie Kierownik Katedry Automatyki Wydziału  Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej  Akademii Górniczo – Hutniczej z Krakowa , Prezes Oddziału Krakowskiego PAN, Członek  Prezydium PAN, Doktor Honoris Causa 12 - tu uczelni krajowych i zagranicznych.

Tradycyjne i niezmienne były  cele Konferencji czyli:

W Konferencji udział wzięli:

"Skamer-ACM" Sp. z o.o.

 

 
Jak rozwiązania kasetowe xEnergy z komunikacją SW-DT firmy Eaton rewolucjonizują zdalne lub automatyczne sterowanie silnikami i procesem produkcyjnym.
TURCK - Najciekawsze aplikacje w gazownictwie i energetyce.
EMERSON - Bezpieczni z EMERSONEM.
WIKA Polska - Przegląd urządzeń do testowania i kalibracji.
TECHNOKABEL - Nowe konstrukcje kabli i przewodów do układów elektroniki i automatyki przemysłowej.


         

Zygmunt Jarosz
Prezes Zarządu Dyrektor Naczelny

  

 
LIMATHERM SENSOR

 

II-gi dzień Konferencji – 22 maja 2013 r. (środa)
 

Część artystyczną prowadził znany krakowski wokalista, kompozytor i konferansjer Tomasz Mars. Pierwszą  gwiazdą wieczoru był Andrzej Poniedzielski. Zgromadzona publiczność miała okazję w oryginale wysłuchać takich utworów jak: „Wiosna”, „Pieśń Gruzińska” i „Rozdarcie (szósta coś)”.

 

DANFOSS

W kategorii Nowe technologie przyznano następujące wyróżnienia:

  • Przedstawiciele nauki z AGH, Politechnik: Warszawskiej, Rzeszowskiej i Śląskiej,
  • Kadra inżynierska największych zakładów przemysłowych i biur projektowych  głównie z regionu  Polski południowo-wschodniej,
  • Przedstawiciele Organizatorów – Prezesi, Dyrektorzy
  • Przedstawiciele prasy technicznej i portali internetowych

 

XVII KONFERENCJA AUTOMATYKÓW RYTRO 2013

 

ul. Kapelanka 11, 30-347 Kraków
LIMATHERM Sensor -

 

 

Medal III stopnia przyznano FIRMIE EATON ELECTRIC za:

    

Inauguracyjny wykład wygłosił Patron spotkania prof. Ryszard Tadeusiewicz.

DANFOSS  Poland - 1. Przetwornice częstotliwości Danfoss zainstalowane w trudnych warunkach

Medal I stopnia przyznano firmie MPWiK Kraków za:

Instalację turbiny napędzającej generator do wytwarzania energii elektrycznej w celu odzyskania nadwyżek energii w rurociągu przesyłowym wody uzdatnionej

     środowiskowych.

Medal II stopnia przyznano firmie EMERSON PROCESS MANAGEMENT za:

Pan Profesor w swojej prelekcji dokonał porównania sterownika PLC z prototypem sterownika wykonanego w Katedrze Informatyki i Automatyki Politechniki Rzeszowskiej na bazie programowalnego układu logicznego FPGA. Przedstawił proces projektowania, realizacji sprzętowej i programowania sterownika FPGA. Wykazał łatwość programowania i podobieństwo z programowaniem klasycznych sterowników PLC. Dla porównania funkcjonalności wyników końcowych posłużył się klasyczną aplikacją pompową. Na zakończenie pan profesor dokonał porównania czasu obliczeń przy zastosowaniu VersaMax GE Fanuc, S71200 Siemens, CP6607 Beckhoff i FPGA. Wyniki są imponujące dla sterownika FPGA. Tutaj czas obliczeń wynosi 10,3 mikrosekund, przy innych kolejno 36700, 2383 i 139,20 mikrosekund.

    

Do organizacji tegorocznej Konferencji włączyły się firmy:
ABB, DANFOSS, EATON Electric, EMERSON PROCESS MANAGEMENT, JUMO, LIMATHERM SENSOR, PEPPERL+FUCHS, SIEMENS, TECHNOKABEL, TURCK, WIKA Polska oraz inicjator i główny organizator firma SKAMER-ACM.

Patronat medialny objęły:
PAK, PAR, Control Engineering, Napędy i Sterowanie
automatyka.pl, automatykaOnLine.pl

Po przerwie obiadowej część konferencji przeznaczona jest dla organizatorów i sponsorów spotkania.

tel.: +48 14 63 23 400   fax.: +48 14 63 23 401
  • prof.dr hab.inż. Ryszard Tadeusiewicz
  • prof.dr hab. inż. Witold Byrski

GŁÓWNA  |  O FIRMIE  |  OFERTA  |   PARTNERZY  |  AKTUALNOŚCI  |  PROMOCJE  |  KONTAKT

W pierwszej sali  prezentowały się:

     i elastycznej kompilacji sprzętu i oprogramowania.

Piotr Glinka
Prezes Zarządu

Instalację turbiny napędzającej generator do wytwarzania energii elektrycznej w celu  odzyskania nadwyżek energii w rurociągu przesyłowym wody uzdatnionej

 
TURCK

tarnow@skamer.pl
Oddział Kraków:

Grzałki elektryczne w ofercie Limatherm Sensor – budowa i dobór.

W drugiej sali odbywały się prezentacje:

Medal II stopnia przyznano firmie TURCK za:

Tatiana Szanowska-Perczak
Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży

Moduły komunikacyjne serii MULTIPROTOCOL

     

tel.: +48 12 25 75 500   fax: +48 12 25 75 501

Na czele delegacji Firm - Organizatorów stali:
 
 

PRYZNANO RÓWNIEŻ nagrodę specjalną miesięcznika "Napędy i Sterowanie" za Innowacyjną technologię firmie ELKON za Urządzenie do hartowania indukcyjnego powierzchniowego.

Tytuł prelekcji prof. Tadeusza Skubisa to:

  

Medal II stopnia przyznano firmie PEPPERL FUCHS za:

 
SIEMENS

 

  

 

 

 

Rozdzielnice iMCC -pola kasetowe xEnergy XW z komunikacją SmartWire-DT

Członkowie Komisji:

 

W kategorii Napędy i instalacje elektryczne:

www.skamer.pl
Siedziba:
krakow@skamer.pl
created by Duonet

Sprawozdanie

  

Medal I stopnia przyznano firmie MPWiK Kraków za:

 

Po zakończeniu części naukowej Pan Profesor Ryszard Tadeusiewicz wspólnie z Panem Redaktorem Ryszardem Klenczem z Miesięcznika Napędy i Sterowanie ogłosili  wyniki  konkursu  „INNOWACJE 2013”, pod Patronatem Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i SKAMER ACM.

Marek Wajszczyk   
Dyrektor Techniczny

 
WIKA

Michał Kot  
Dyrektor Działu Siemens
Automation &Drives

 

 

 

 

Na głównej sali konferencyjnej przy stoiskach każdej z firm uczestnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami Organizatorów, zapytać o szczegóły techniczne produktów, pobrać materiały katalogowe bądź zasygnalizować konkretny problem do rozwiązania.

     

2. Zapowiedzi technologicznych nowości w ofercie JUMO. PEPPERL+FUCHS - Nowoczesne rozwiązania na hali produkcyjnej. SKAMER-ACM - Pomiar wilgotności gazów. Technologie i ich zastosowanie. SIEMENS - Nowości w aparaturze kontrolno-pomiarowej i w komunikacji przemysłowej firmy Siemens. ABB - 1. Nowy kompaktowy przepływomierz Coriolisa o wielkich możliwościach
2. Nowe, energooszczędne zestawy napędowe od ABB - ACS850 z silnikiem reluktancyjnym

 

facebook

0

Marek Pieńkowski
Dyrektor Generalny

ul. Rogoyskiego 26, 33-100 Tarnów

Na zakończenie części naukowej prowadzący obrady pan Andrzej Turak oddał głos prof. Piotrowi Kurytnikowi z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej, który jest członkiem delegacji firmy Limatherm . Pan profesor swoją prelekcję ograniczył do kilku tez związanych z rolą sensorów w rozwoju automatyki.

Medal I stopnia przyznano firmie PEPPERL FUCHS za:

  • przedstawienie  tendencji w systemach pomiarów i automatyki
  • promocja najnowszych wyrobów  producentów urządzeń pomiarów i automatyki
  • wzajemne poznanie i integracja środowiska automatyków (nauka - projektanci - producenci - użytkownicy).

 


Prezentacje w tym roku zyskały na atrakcyjności, gdyż niektóre firmy przygotowały specjalnie dla uczestników konferencji filmy promocyjno-instruktażowe.

Pani Dyrektor Tatiana Perczak-Szanowska przedstawiła nowe narzędzie opracowane przez firmę WIKA: Program FAST.

Pan Prezes Piotr Glinka w swoim wystąpieniu przedstawił kilka aplikacji , w których zastosowano produkty TURCK w regionie Polski południowej w okresie ostatniego roku

Pan Dyrektor Marek Wajszczyk zaprentował specjalnie przygotowany na potrzeby konferencji film, prezentujący zakres produkcji, proces technologiczny i logistyczny w firmie TECHNOKABEL.

Prezes firmy SKAMER-ACM pan Zygmunt Jarosz przedstawił wyniki firmy w ostatnich kilku latach z zaznaczeniem faktu, że udział usług systematycznie się zwiększa.
   
Pan Michał Bereza Product Manager w firmie Siemens zaprezentował TIA Portal. Łączy on w sobie wszystko, co powinno być zintegrowane w jednym środowisku projektowym.

Pan Dyrektor Tomasz Michalski przedstawił historię, potencjał i przegląd produkcji firmy Pepperl Fuchs.

Pan Profesor Piotrowi Kurytnik, członek delegacji Limatherm Sensor rozwinął wcześniej rozpoczęty temat i udowadnia tezę „SENSORY napędem rozwoju automatyki”.

Pan Prezes Marek Trutowski przedstawił historię, potencjał i przegląd produkcji firmy JUMO. W dalszej części prelekcji zaprezentował urządzenia z grupy JUMO safety M

Pan Rafał Rygielski zaprezentował inteligentną technologię bezprzewodową firmy Emerson, natomiast pan Krzysztof Rippel przedstawił przegląd produkcji firmy TopWorx.

Pan Marek Tabaka, który w firmie EATON Electric, pełni funkcję Key Investment Manager  zaprezentował firmę jako lidera w zakresie zarządzania energią oraz system SmartWire-DT.

Pan Dyrektor Paweł Zmysłowski przedstawił historię, potencjał i przegląd produkcji firmy Danfoss.

Dyrektor Sławomir Kwiatosiński prezentowały potencjał firmy ABB i rozwój firmy w Polsce, gdzie zlokalizowane są już 4 fabryki  w Łodzi, Przasnyszu, Aleksandrowie Łódzkim i Wrocławiu. 

Skaner R 2000

 Zbigniew Juszkiewicz 
Prezes Zarządu

Skaner R 2000

 

Dalszą oprawę muzyczną zapewnił zespół FORTET i MILI MORENA.

arrow
arrow
    全站熱搜
    創作者介紹
    創作者 王怡芸掘岩泡改蹤 的頭像
    王怡芸掘岩泡改蹤

    steelechany80的部落格

    王怡芸掘岩泡改蹤 發表在 痞客邦 留言(0) 人氣()